Kategoria: Inne

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z windykacją?
Opisz swój problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Zajęcie komornicze mieszkania otrzymanego w darowiźnie

Marek Gola • Opublikowane: 2019-02-22

Rodzice przepisali mi mieszkanie w darowiźnie. Teraz otrzymałam pismo od komornika o zajęciu komorniczym mieszkania w związku z moim długiem (ok. 15 tys. zł, płaciłam w ratach, ale niewielkich). Czy może tak postąpić?

zdjęcie prawnika
Marek Gola

»Wybrane opinie klientów

Jestem bardzo zadowolona, odpowiedź była szybka i merytoryczna, z uzasadnieniem i powołaniem się na przepisy
Ela
Usługa wykonana w terminie i zgodnie ze zleceniem. Zaletą jest szybka reakcja na pytania dodatkowe i informowanie na bieżąco o statusie zlecenia. Będę polecała znajomym.
Bożenna
Genialna porada :) sprawa jest trochę skomplikowana i tu potrzebne jest tez podejście psychologiczne jednak wile mi rozjaśniło i dało możliwość lepszej obrony w razie czego.
Walczący
Z przesłanej opini na zadane pytanie jestem zadowolony i jeśli ktoś potrzebuje pomocy jak najbardziej polecam
Zenon
Odpowiedź konkretna i satysfakcjonujący wynik
Barbara

W pierwszej kolejności wyraźnie podkreślić należy, iż mieszkanie, które otrzymała Pani od swoich rodziców, nie jest wyłączone spod egzekucji. Podlega ono egzekucji tak samo jak inne Pani składniki majątku. Nie ma zatem znaczenie fakt, iż mieszkanie otrzymała Pani od swoich rodziców tytułem darmym, bowiem z chwilą, kiedy stała się Pani jego właścicielem, wierzyciel miał prawo prowadzić egzekucję z tego mieszkania. Warunkiem podstawowym jest jednak wniosek wierzyciela o prowadzenie egzekucji z tegoż mieszkania.

O ile spłaca Pani zadłużenie w ratach, o tyle komornik powinien o tym fakcie wierzyciela poinformować. Niestety nie wskazuje Pani, czy wysokość rat była przez Panią ustalona z wierzycielem, czy też nie. Nie pisze Pani także, o jakich wysokościach rat piszemy. Niemniej jednak, w mojej ocenie, winna Pani skontaktować się z wierzycielem i poprosić go, by ten wycofał wniosek o egzekucję z mieszkania, a Pani winna zobowiązać się do spłaty zadłużenie w ratach, na które wierzyciel przystanie. Stanowi to jedyną, niekosztowną dla Pani drogę wyjścia z impasu.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj >>

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj >>


Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z windykacją?
Opisz swój problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy
wizytówka Zadaj pytanie »