Skup udziałów w nieruchomości - jak osiągnąć szybki zysk?

• Data: 2023-04-07 Autor: Artykuł Partnera

Otrzymałeś w spadku nieruchomość? Ale nie sam, współdzielisz prawa do niej z innymi osobami. Zastanawiasz się, co możesz zrobić w takiej sytuacji, szczególnie w przypadku gdy trudno znaleźć porozumienie z innymi właścicielami. Chciałbyś jednak móc uwolnić środki zamrożone w swojej części nieruchomości. Jak to zrobić? Poznaj możliwości, jakie daje skup udziałów nieruchomości.

Skup udziałów w nieruchomości - jak osiągnąć szybki zysk?

Z czym wiąże się współwłasność nieruchomości?

Współwłasność nieruchomości, o której tu mówimy, nie dotyczy współwłasności łącznej, czyli takiej, która występuje zazwyczaj wśród małżonków lub wspólników. Chodzi nam o współwłasność w częściach ułamkowych, z którą najczęściej mamy do czynienia w sytuacji, gdy kilka osób otrzymuje jedną nieruchomość w spadku.

W takim wypadku każdy ze spadkobierców może w dowolny sposób rozporządzać swoim udziałem, nawet bez zgody innych współwłaścicieli. Ale nie może zarządzać całą nieruchomością. Tzn., że może sprzedać swój udział, wziąć na niego hipotekę, przepisać, natomiast nie może sprzedać nieruchomości bez porozumienia z innymi właścicielami.

W sytuacji, gdy nie ma zgody między współwłaścicielami i gdy np. jeden chciałby sprzedać dom, mieszkanie czy grunt, a drugi ma wobec nich inne plany, a jednocześnie nie chce odkupić pozostałych udziałów, jednym z najwygodniejszych i najszybszych sposobów na spieniężenie swojej własności jest skorzystanie z możliwości, jakie daje skup udziałów w nieruchomościach.

Jak działa skup nieruchomości?

Ofertę skupu udziałów w nieruchomościach, a także skup udziałów spadkowych oferują firmy zajmujące się szybkim skupem nieruchomości. Profesjonalnie nabywają wszystkie rodzaje dóbr nieruchomych, w które następnie inwestują, aby ostatecznie je wynajmować lub sprzedać z korzyścią.

Oprócz omawianych przypadków wykupu udziałów w spadku lub nieruchomości firmy te zajmują się także:

  • skupem zadłużonych nieruchomości,
  • lokali i budynków w złym stanie technicznym, które potrzebują dużego remontu,
  • obciążonych wierzytelnościami lub dożywociem,
  • z lokatorem,
  • z nałożoną egzekucją komorniczą,
  • po pożarze,

czyli takich, które trudno sprzedać prywatnemu nabywcy, a ich zbycie zazwyczaj trwa bardzo długo.

Skupy nieruchomości są alternatywą dla tradycyjnego sposobu sprzedaży nieruchomości, który może zająć dużo czasu i wymagać wysokich nakładów pieniężnych na opłatę pośredników sprzedaży, reklamowanie oferty czy inwestowanie w podniesienie wartości rynkowej mieszkania.

Szybka i korzystna sprzedaż udziału nieruchomości

Jeśli zdecydujesz się na zbycie udziałów w nieruchomościach lub współwłasności, to możesz liczyć na ekspresowe przeprowadzenie transakcji sprzedaży. Profesjonalne biuro skupu nieruchomości może przeprowadzić je nawet w 1 dzień. Jeżeli będziesz miał problem ze skompletowaniem potrzebnych dokumentów, to możesz liczyć na nieodpłatną pomoc w ich uzyskaniu, a także na obsługę prawną oraz wycenę wartości udziałów.

Jednak przede wszystkim zyskujesz szybki dochód i pozbywasz się stresującej sytuacji, w której posiadanie nieruchomości generowało koszty i konflikty, a nie przynosiło żadnego zysku.

Pamiętaj, sprzedaż swojego udziału w nieruchomości możesz zrealizować w 4 prostych krokach:

  1. Skontaktuj się z biurem skupu i opisz im swoją sytuację.
  2. Poczekaj na bezpłatną wycenę.
  3. Skompletuj sam lub z pomocą specjalistów z firmy kupującej niezbędny do sprzedaży komplet dokumentów.
  4. Podpisz umowę u notariusza i odbierz swoje pieniądze.


Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem.

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Zadaj pytanie »

prawo-pracy.pl

prawo-mieszkaniowe.info

rozwodowy.pl

prawo-cywilne.info

spolkowy.pl

sluzebnosc.info

poradapodatkowa.pl

prawo-karne.info

prawozus.pl

praworolne.info

Szukamy prawnika »