Kategoria: Postępowanie komornicze

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z postępowaniem komorniczym?
Opisz swój problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Zajęcie konta męża przez komornika

Izabela Nowacka-Marzeion • Opublikowane: 2018-04-18

Czy komornik może zająć konto osobiste bądź firmowe mojego męża w celu ściągnięcia zaciągniętych przeze mnie długów? Długi zaciągnęłam ok. 10 lat temu, gdy nie byłam mężatką.

zdjęcie prawnika
Izabela Nowacka-Marzeion

»Wybrane opinie klientów

Jestem bardzo zadowolona, odpowiedź była szybka i merytoryczna, z uzasadnieniem i powołaniem się na przepisy
Ela
Usługa wykonana w terminie i zgodnie ze zleceniem. Zaletą jest szybka reakcja na pytania dodatkowe i informowanie na bieżąco o statusie zlecenia. Będę polecała znajomym.
Bożenna
Genialna porada :) sprawa jest trochę skomplikowana i tu potrzebne jest tez podejście psychologiczne jednak wile mi rozjaśniło i dało możliwość lepszej obrony w razie czego.
Walczący
Z przesłanej opini na zadane pytanie jestem zadowolony i jeśli ktoś potrzebuje pomocy jak najbardziej polecam
Zenon
Odpowiedź konkretna i satysfakcjonujący wynik
Barbara

Komornik nie ma szansy ani możliwości zająć konta osobistego męża ani konta firmowego męża.

Po pierwsze są to Pani długi sprzed zawarcia związku małżeńskiego, więc nie zostały zaciągnięte w trakcie trwania małżeństwa, a nawet gdyby, to mąż, aby odpowiadać za nie, musiałby wyrazić na nie zgodę.

Zgodnie z art. 30 § 1 Kodeksu postępowania cywilnego oboje małżonkowie są odpowiedzialni solidarnie za zobowiązania zaciągnięte przez jednego z nich w sprawach wynikających z zaspokajania zwykłych potrzeb rodziny. Solidarna odpowiedzialność małżonków za zobowiązania zaciągnięte przez jedno z nich w celu zaspokojenia zwykłych potrzeb rodziny istnieje niezależnie od ustroju majątkowego, w jakim małżonkowie pozostają i jest uzależnione jedynie od przesłanek określonych w art. 30 § 1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego.

Komornik nie ma szansy ściągnąć czegokolwiek z konta małżonka. Oczywiście o ile będzie to konto męża, nie Państwa wspólne.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj >>

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj >>


Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z postępowaniem komorniczym?
Opisz swój problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy
wizytówka Zadaj pytanie »