Kategoria: Egzekucja

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z egzekucją?
Opisz swój problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Obawy dłużnika

Łukasz Obrał • Opublikowane: 2009-09-17

Otrzymałem tytuł egzekucyjny w wysokości 500 zł na rzecz sieci telefonii komórkowej. Pismo zawierało także informację o obowiązku ujawnienia swoich kont i rachunków bankowych. Gdybym tego nie zrobił, w myśl przepisów grozi mi grzywna. Czy muszę ujawniać wyżej wymienione dane? Oczywiście dług uznaję i spłacę go.

zdjęcie prawnika
Łukasz Obrał

»Wybrane opinie klientów

Genialna porada :) sprawa jest trochę skomplikowana i tu potrzebne jest tez podejście psychologiczne jednak wile mi rozjaśniło i dało możliwość lepszej obrony w razie czego.
Walczący
Z przesłanej opini na zadane pytanie jestem zadowolony i jeśli ktoś potrzebuje pomocy jak najbardziej polecam
Zenon
Odpowiedź konkretna i satysfakcjonujący wynik
Barbara
Bardzo rzetelne i szybkie wsparcie. Pani Joanna Korzeniewska w pełni odniosła się do opisanego problemu, przedstawiając kilka możliwych wariantów rozwiązania. Precyzyjnie opisała ścieżkę postępowania i szybko odniosła się do moich dodatkowych pytań. Usługa w pełni zaspokoiła moje potrzeby, dzięki tej poradzie mogłm szybko zareagować i podjąć stosowne kroki ku rozwiązaniu mojego problemu.
Piotr, 35 lat, właściciel firmy
Dziękuję za szczegółową analizę problemu i pomoc. Niesamowite jest to że tak szybko i konkretnie z przepisami podana jest odpowiedź.
Katarzyna, samodzielna księgowa

Zgodnie z art. 761 § 1 Kodeksu postępowania cywilnego komornik może żądać od uczestników postępowania złożenia wyjaśnień. Może on również zasięgać od organów administracji publicznej, organów wykonujących zadania z zakresu administracji publicznej, organów podatkowych, organów rentowych, banków, spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych, przedsiębiorstw maklerskich, organów spółdzielni mieszkaniowych, zarządów wspólnot mieszkaniowych oraz innych podmiotów zarządzających mieszkaniami i lokalami użytkowymi, jak również innych instytucji i osób nieuczestniczących w postępowaniu informacji niezbędnych do prowadzenia egzekucji.

 

Pouczenie o obowiązku udzielenia wyjaśnień znajduje się zazwyczaj w zawiadomieniu o wszczęciu egzekucji przesyłanym dłużnikowi. To, że takie pouczenie znajduje się w zawiadomieniu o wszczęciu egzekucji nie oznacza, że musi Pan od razu przekazać komornikowi informacje o Pana majątku. Takich informacji musi Pan udzielić wtedy kiedy komornik wyraźnie tego zażąda.

 

Jeżeli spłaci Pan swoje zadłużenie wobec wierzyciela i zapłaci Pan również koszty egzekucji komornik z całą pewnością nie będzie żądał od Pana wyjaśnień dotyczących Pana majątku. Nie będzie to potrzebne, ponieważ zobowiązanie zostanie wyegzekwowane co będzie podstawą do umorzenia zakończenia postępowania egzekucyjnego.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj >>

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj >>


Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z egzekucją?
Opisz swój problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)
wizytówka Zadaj pytanie »