Kategoria: Długi, pożyczki, kredyty

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z długami?
Opisz swój problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Nieterminowe płatności za faktury – co robić?

Dariusz Kostyra • Opublikowane: 2009-12-04

Klient jest mi winny dosyć sporą kwotę pieniędzy. Zastanawiam się, komu najlepiej powierzyć ich odzyskanie: firmie windykacyjnej czy też kancelarii adwokackiej? Jak na przyszłość zwiększyć procent terminowo opłacanych faktur przez klientów (prowadzę firmę ochroniarką i praktycznie wszystkie płatności są wykonywane przelewem)?

zdjęcie prawnika
Dariusz Kostyra

»Wybrane opinie klientów

Genialna porada :) sprawa jest trochę skomplikowana i tu potrzebne jest tez podejście psychologiczne jednak wile mi rozjaśniło i dało możliwość lepszej obrony w razie czego.
Walczący
Z przesłanej opini na zadane pytanie jestem zadowolony i jeśli ktoś potrzebuje pomocy jak najbardziej polecam
Zenon
Odpowiedź konkretna i satysfakcjonujący wynik
Barbara
Bardzo rzetelne i szybkie wsparcie. Pani Joanna Korzeniewska w pełni odniosła się do opisanego problemu, przedstawiając kilka możliwych wariantów rozwiązania. Precyzyjnie opisała ścieżkę postępowania i szybko odniosła się do moich dodatkowych pytań. Usługa w pełni zaspokoiła moje potrzeby, dzięki tej poradzie mogłm szybko zareagować i podjąć stosowne kroki ku rozwiązaniu mojego problemu.
Piotr, 35 lat, właściciel firmy
Dziękuję za szczegółową analizę problemu i pomoc. Niesamowite jest to że tak szybko i konkretnie z przepisami podana jest odpowiedź.
Katarzyna, samodzielna księgowa

Na rynku działa wiele kancelarii adwokackich oraz firm zajmujących się windykacją. Minusem typowych firm windykacyjnych jest to, że często nie mają własnych prawników, którzy mogliby podjąć skuteczne działania na sali sądowej. Co więcej, niektóre z nich żądają zapłaty zaliczki na poczet prowadzonego postępowania. Z kolei usługi kancelarii adwokackich nie zaliczają się do tanich i, co do zasady, za usługę należy zapłacić w całości z góry bez żadnej gwarancji skutecznej egzekucji długu. Kancelarie również nie mają najczęściej zespołu osób zajmujących się tzw. miękką windykacją, czyli negocjacjami z dłużnikiem.

 

Wybierając firmę, której powierzy Pan swoje pieniądze (dług to w końcu również wartość finansowa) powinien Pan w szczególności zwrócić uwagę na powyższe kwestie. Oczywiście pragnę Panu polecić nasze usługi:

  1. mamy zespół ponad 20 prawników,
  2. mamy zespół kilkunastu osób zajmujących się negocjacjami z klientami,
  3. działamy na terenie całego kraju,
  4. co do zasady nie pobieramy zaliczek za wykonywane działania,
  5. mamy umowy podpisane z biurami informacji gospodarczej.

 

Jeśli chodzi o terminowość spłaty należności, to w mojej ocenie stosunkowo tanim, a przy tym skutecznym rozwiązaniem jest tzw. pieczęć prewencyjna. Ze szczegółami tej usługi może się Pan zapoznać na naszej stronie. Ostatnio w trakcie rozmowy nasz klient stwierdził, że po zastosowaniu naszej pieczęci terminowość wpłat wzrosła o 30% w stosunku do okresu, gdy nie stosował naszej pieczęci windykacyjnej.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj >>

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj >>


Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z długami?
Opisz swój problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)
wizytówka Zadaj pytanie »