Kategoria: Długi, pożyczki, kredyty

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z długami?
Opisz swój problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Kredyty chorej psychicznie córki

Izabela Nowacka-Marzeion • Opublikowane: 2017-03-02

Mam pełnoletnią chorą psychicznie córkę. Obecnie przebywa w zakładzie psychiatrycznym, lecz przed pójściem do zakładu nabrała kredytów w różnych bankach. Córka nie posiada żadnego majątku. Czy jakakolwiek firma windykacja może zająć mój majątek, tylko dlatego że córka jest u mnie zameldowana?

zdjęcie prawnika
Izabela Nowacka-Marzeion

»Wybrane opinie klientów

Genialna porada :) sprawa jest trochę skomplikowana i tu potrzebne jest tez podejście psychologiczne jednak wile mi rozjaśniło i dało możliwość lepszej obrony w razie czego.
Walczący
Z przesłanej opini na zadane pytanie jestem zadowolony i jeśli ktoś potrzebuje pomocy jak najbardziej polecam
Zenon
Odpowiedź konkretna i satysfakcjonujący wynik
Barbara
Bardzo rzetelne i szybkie wsparcie. Pani Joanna Korzeniewska w pełni odniosła się do opisanego problemu, przedstawiając kilka możliwych wariantów rozwiązania. Precyzyjnie opisała ścieżkę postępowania i szybko odniosła się do moich dodatkowych pytań. Usługa w pełni zaspokoiła moje potrzeby, dzięki tej poradzie mogłm szybko zareagować i podjąć stosowne kroki ku rozwiązaniu mojego problemu.
Piotr, 35 lat, właściciel firmy
Dziękuję za szczegółową analizę problemu i pomoc. Niesamowite jest to że tak szybko i konkretnie z przepisami podana jest odpowiedź.
Katarzyna, samodzielna księgowa

Obecnie – choć meldunek nie jest obowiązkowy, z meldunkiem czy bez meldunku – ma Pan takie same możliwości obrony przed ewentualną egzekucją komorniczą.

Windykatorzy nie mogą zrobić nic – mówimy o windykatorach prywatnych, KRUK, PRESCO, EOS KSI, czy innych firmach windykacyjnych. Ci nie mają żadnych możliwości ani prawnych, ani faktycznych do choćby wejścia do Pana mieszkania.

Co innego, gdy dysponują wyrokiem sądowym a sprawę oddadzą do komornika.

Komornik może zająć tylko rzeczy należące do córki, jeśli więc nie posiada Pan jej rzeczy nie ma mowy o zajęciu komornika. Jeśli nawet zająłby cokolwiek, mimo wszystko, należy złożyć powództwo przeciwegzekucyjne.

Powództwo przeciwegzekucyjne (ekscydencyjne) osoby trzeciej – czyli Pana jako rodzica – polega na tym, że jeżeli organ egzekucyjny odmownie rozpatrzył wniosek o wyłączenie spod egzekucji administracyjnej rzeczy lub praw majątkowych, osoba trzecia może złożyć powództwo do sądu na podstawie przepisów art. 842 Kodeksu postępowania cywilnego o zwolnienie ich spod egzekucji.

Powództwo ekscydencyjne jest jednym z dwóch powództw przeciwegzekucyjnych przewidzianych w Kodeksie postępowania cywilnego.

Gdyby zdarzyła się taka sytuacja, że żądając wyłączenia rzeczy lub prawa, nie zostało to uwzględnione, przysługuje Panu prawo żądania zwolnienia ich od zabezpieczenia lub egzekucji.

Tak więc Pana majątek jest chroniony prawem.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj >>

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj >>


Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z długami?
Opisz swój problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)
wizytówka Zadaj pytanie »