Kategoria: Długi, pożyczki, kredyty

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z długami?
Opisz swój problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Jak zostać wykreślonym z rejestru ZBP?

Marek Gola • Opublikowane: 2016-12-02

Miałem problem z spłatą kredytu z PKO. Spłaciłem go później, gdy był już u firmy windykacyjnej. Jak teraz zostać wykreślonym z rejestru ZBP?

zdjęcie prawnika
Marek Gola

»Wybrane opinie klientów

Genialna porada :) sprawa jest trochę skomplikowana i tu potrzebne jest tez podejście psychologiczne jednak wile mi rozjaśniło i dało możliwość lepszej obrony w razie czego.
Walczący
Z przesłanej opini na zadane pytanie jestem zadowolony i jeśli ktoś potrzebuje pomocy jak najbardziej polecam
Zenon
Odpowiedź konkretna i satysfakcjonujący wynik
Barbara
Bardzo rzetelne i szybkie wsparcie. Pani Joanna Korzeniewska w pełni odniosła się do opisanego problemu, przedstawiając kilka możliwych wariantów rozwiązania. Precyzyjnie opisała ścieżkę postępowania i szybko odniosła się do moich dodatkowych pytań. Usługa w pełni zaspokoiła moje potrzeby, dzięki tej poradzie mogłm szybko zareagować i podjąć stosowne kroki ku rozwiązaniu mojego problemu.
Piotr, 35 lat, właściciel firmy
Dziękuję za szczegółową analizę problemu i pomoc. Niesamowite jest to że tak szybko i konkretnie z przepisami podana jest odpowiedź.
Katarzyna, samodzielna księgowa

Podstawę prawną niniejszej opinii stanowią przepisy Kodeksu cywilnego zwanego dalej K.c.

W pierwszej kolejności zasadne jest wskazanie, iż winien Pan dysponować umową sprzedaży wierzytelności, z której winno wynikać, na jakich zasadach i jakie prawa i obowiązki umowa sprzedaży przenosi na kupującego wierzytelność. Innymi słowy jakie prawa i obowiązki przeszły na firmę windykacyjną z PKO. Jeżeli bowiem został Pan wpisany do ZBP na wniosek PKO, to formalnie to PKO może przychylić się do Pana wniosku o wykreślenie z ZBP. Ponadto zachodzi pytanie, czy PKO przekazało informację do ZBP o sprzedaży wierzytelności firmie windykacyjnej. Jeżeli bowiem taka informacja nie została przekazana, to zasadne byłoby wnosić do PKO, aby taką informację do ZBP przekazał lub też by firma windykacyjna przedłożyła ZBP dokumenty z których wynika, że na nią przeszła wierzytelność.

Mając na uwadze powyższe jeżeli ZBP będzie dysponowało dokumentami, z których będzie wynikało, że wierzytelność została odsprzedana, nowy wierzyciel został spłacony, a także nie wyraża sprzeciwu na wykreślenie Pana danych z ZBP. Jeżeli będzie pismo firmy windykacyjnej o przychyleniu się do Pana wniosku, przychylność do takiej czynności na pewno będzie większa.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj >>

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj >>


Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z długami?
Opisz swój problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)
wizytówka Zadaj pytanie »