Kategoria: Długi, pożyczki, kredyty

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z długami?
Opisz swój problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Jak można skontaktować się z wierzycielami?

Marek Gola • Opublikowane: 2017-06-21

Mój mąż spłacał dwa długi w Polsce. Pół roku temu wyjechaliśmy do Niemiec i od tego czasu mąż przestał spłacać długi. Chcieliśmy się skontaktować telefonicznie, ale nie mamy żadnych danych dotyczących osób, na których konto mąż wpłacał pieniądze. Dodam, że na jednym rachunku jako właściciel widnieje: komornik sądowy. Mamy tylko dwa numery rachunku, nic więcej. Czy jest możliwość odnalezienia tych osób po numerze rachunku? Jak można skontaktować się z wierzycielami? Chcemy ustalić dalsze spłaty.

zdjęcie prawnika
Marek Gola

»Wybrane opinie klientów

Dokładność i Szybkość odpowiedzi
Anita, 43 lata
Konkretna odpowiedz pod daną sprawę i możliwość zadawania dodatkowych pytań.
Jerzy
Jestem bardzo zadowolona, odpowiedź była szybka i merytoryczna, z uzasadnieniem i powołaniem się na przepisy
Ela
Usługa wykonana w terminie i zgodnie ze zleceniem. Zaletą jest szybka reakcja na pytania dodatkowe i informowanie na bieżąco o statusie zlecenia. Będę polecała znajomym.
Bożenna
Genialna porada :) sprawa jest trochę skomplikowana i tu potrzebne jest tez podejście psychologiczne jednak wile mi rozjaśniło i dało możliwość lepszej obrony w razie czego.
Walczący

W chwili obecnej powinna Pani w pierwszej kolejności skierować pisma osobno do komornika celem uzyskania informacji, jakie dotychczas kwoty wpłynęły na rachunki bankowe, z jakiego tytułu, a także jaka kwota pozostaje do spłaty, o ile mamy do czynienia z tzw. długiem odnawialnym.

To, czy otrzyma Pani odpowiedź, jest w znacznej mierze uzależnione od tego, czy dłużnikiem jest tylko Pani mąż, czy też Pani. Jeżeli Pani, wówczas nie wiedzę podstaw do odnowy udzielenia ww. informacji. Jeżeli Pani mąż, to komornik, i drugi odbiorca mają pełne prawo odmówić odpowiedzi na Pani pytania zawarte w piśmie, podnosząc ochronę danych osobowych. Okoliczność pozostawania w związku małżeńskim nie będzie miała dla Pani żadnego znaczenia.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj >>

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj >>


Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z długami?
Opisz swój problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy
wizytówka Zadaj pytanie »