Kategoria: Inne

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z windykacją?
Opisz swój problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Brak zgody na przesyłanie korespondencji od komornika

Marek Gola • Opublikowane: 2018-12-28

Mój były partner podał w ZUS mój adres do korespondencji. Teraz na mój adres przychodzi korespondencja z ZUS-u i od komornika, którą odbierają moi rodzice. Mieszkanie jest moją własnością, partner nie był u mnie zameldowany. Rodzice bardzo się denerwują taką korespondencją i są już zmęczeni tą sytuacją. Czy mogę skierować pismo do komornika o braku zgody na przesyłanie korespondencji na mój adres? Co w takiej sytuacji robić?

zdjęcie prawnika
Marek Gola

»Wybrane opinie klientów

Jestem bardzo zadowolona, odpowiedź była szybka i merytoryczna, z uzasadnieniem i powołaniem się na przepisy
Ela
Usługa wykonana w terminie i zgodnie ze zleceniem. Zaletą jest szybka reakcja na pytania dodatkowe i informowanie na bieżąco o statusie zlecenia. Będę polecała znajomym.
Bożenna
Genialna porada :) sprawa jest trochę skomplikowana i tu potrzebne jest tez podejście psychologiczne jednak wile mi rozjaśniło i dało możliwość lepszej obrony w razie czego.
Walczący
Z przesłanej opini na zadane pytanie jestem zadowolony i jeśli ktoś potrzebuje pomocy jak najbardziej polecam
Zenon
Odpowiedź konkretna i satysfakcjonujący wynik
Barbara

Z treści Pani pytania wynika, że Pani były partner w ZUS podał jako adres dla doręczeń Pani miejsce zamieszkania. W mieszkaniu stanowiącym Pani własność nie jest zameldowany. W chwili obecnej na adres ten przychodzi korespondencja z ZUS-u i od komornika. Pani rodzice są już całą sytuacją zmęczeni. Wolą Pani jest doprowadzenie do zaprzestania kierowania korespondencji na adres Pani mieszkania.

W pierwszej kolejności zasadnym jest wskazanie, iż Pani rodzice, a także Pani, w sytuacji kiedy listonosz próbuje doręczyć list polecony na adres Pani zamieszkania, winni odmówić przyjęcia korespondencji ze wskazaniem, by listonosz uczynił na liście adnotację, że adresat listu nie zamieszkuje pod wskazanym adresem.

Nadto, znając organa, które kierują do byłego partnera pisma oraz ich sygnatury (wskazuje Pani, iż korespondencja do tej pory była odbierana) winna Pani jako właściciel lokalu skierować do tychże instytucji pismo, w którym wskaże, że dana osoba (partner) w lokalu tym nie zamieszkuje, a oświadczenie o wskazaniu Pani adresu jako adresu dla doręczeń odbyło się bez uzgodnienia z Pani osobą.

Nadto proszę sprawdzić w CEiDG https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/CEIDG.Public.UI/Search.aspx, czy w tym rejestrze partner nie wskazał miejsca dla doręczeń jako miejsca Pani zamieszkania.

Prócz skierowania do ww. instytucji pisma, z którego wynikać będzie, że partner nie zamieszkuje z Panią, nie przebywa w tym lokalu, może Pani co najwyżej uzyskać z urzędu miasta zaświadczenie o zameldowaniu osób pod Pani adresem, na okoliczność wykazania, iż były partner nie jest zameldowany w tym lokalu.

Reasumując, proszę nie odbierać żadnej korespondencji, a jeżeli ktokolwiek będzie chciał list zostawić, proszę się temu przeciwstawić, wskazując, iż osoba taka nie zamieszkuje pod tym adresem, by listonosz taką adnotację naniósł na korespondencję.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj >>

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj >>


Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z windykacją?
Opisz swój problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy
wizytówka Zadaj pytanie »